Czy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

Od ponad 10 lat zawodowo zajmuję się pośrednictwem kredytowym w Ostrołęce i okolicznych miejscowościach, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie które zdobyłem dzięki wielu moim klientom, których sprawy udało mi się pomyślnie sfinalizować. Przez wiele lat budowałem swoją pozycję na lokalnym rynku , uchodząc za doświadczonego eksperta w dziedzinie finansów i bankowości. Działam skutecznie, gdyż posiadam dostęp do szerokiego wachlarza ofert kredytowych, leasingowych jak u ubezpieczeniowych. Jestem w stałym kontakcie z instytucjami finansowymi, dzięki czemu na bieżąco mam aktualną wiedzę o nowych produktach i sytuacji rynkowej. 

Współpracując z wieloma instytucjami oraz bankami nie muszę ograniczać swoich działań tylko i wyłącznie do jednej instytucji lub banku, gdyż nie jestem zatrudniony przez konkretny bank na wyłączność, toteż mam możliwość składania wniosków do wielu instytucji jednocześnie. Tutaj liczy się głównie interes mojego klienta gdyż niestety bardzo często bank, w którym klient posiada już konto nie jest w stanie zaproponować najtańszej cenowo oferty kredytu. Jedynie złożenie kilku wniosków równocześnie może wywołać rywalizację między bankami o danego klienta i tym samym wynegocjowanie najatrakcyjniejszych warunków kredytowania.

Jako doradca kredytowy wiem, że zaciągnięcie kredytu bankowego może być stresujące dla wielu klientów, dlatego też dokładam wszelkich starań aby dokładnie objaśnić cały proces kredytowy, tak aby klient czuł że na każdym etapie może liczyć na pomoc z mojej strony. Jest to często zobowiązanie zaciągane na kilkanaście, bądź kilkadziesiąt lat zatem zawsze na tym etapie rodzi się wiele pytań i wątpliwości. Przed zakupem konkretnej nieruchomości zawsze zachęcam klientów aby mogli pierw zweryfikować swoją zdolność kredytową i ocenić swoje możliwości oraz szanse na uzyskanie odpowiedniego finansowania. Mam do dyspozycji kalkulatory kredytowe z poszczególnych banków, gdzie nawet sam klient jest w stanie określić swoją zdolność kredytową wprowadzając niezbędne do kalkulacji dane. 

Wiele osób zadaje sobie pytanie zastanawiając się czy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego przed zaciągnięciem zobowiązania w banku i czy taka osoba jest w ogóle potrzebna. Biorąc pod uwagę moje wieloletnie doświadczenie w branży kredytowej z całą stanowczością mogę stwierdzić, że zarówno w mojej ocenie jak moich dotychczasowych klientów zdecydowanie TAK. Współpracując z bankami ponad 10 lat zauważyłem, że oferty kredytowe są coraz bardziej zawiłe i konstruowane w taki sposób, aby były jak najmniej zrozumiałe dla potencjalnego klienta. Często w swojej karierze spotykam klientów, którzy otrzymali kilka ofert na kredyt mieszkaniowy z poszczególnych banków i ostatecznie nie są w stanie wskazać która jest dla nich najlepsza. Jako doradca kredytowy często zapraszam takich kredytobiorców na niezobowiązujące spotkanie, aby wytłumaczyć szczegółowo wszelkie niuanse poszczególnych ofert bankowych i pomóc wybrać im tą najwłaściwszą. Zdaję sobie doskonale sprawę, że świat finansów jest dość skomplikowany i dla potencjalnego klienta nie wszystko jest w nim zrozumiałe. Zaciągając zobowiązanie kredytowe na długoletni okres kredytowania warto już na samym początku wyeliminować wszelkie niejasności, gdyż potem może okazać się to kluczowe. 

Każdy potencjalny kredytobiorca ma różne potrzeby finansowania, dlatego jako doradca kredytowy posiadam szeroki wachlarz rozwiązań finansowych, dzięki którym jestem w stanie pomóc każdemu klientowi. W mojej ofercie posiadam: kredyty hipoteczne/budowlane, kredyty gotówkowe i samochodowe, kredyty konsolidacyjne oraz firmowe, a także leasingi i ubezpieczenia. Zakres moich działań jest bardzo szeroki, gdyż nie ograniczam się tylko do współpracy z bankami, ale także posiadam liczne kontakty do miejscowych deweloperów, notariuszy, rzeczoznawców majątkowych czy też agencji nieruchomości. Dzięki tej synergii jestem w stanie pomóc znaleźć w Ostrołęce odpowiednią dla klienta nieruchomość, wycenić ją oraz zapewnić atrakcyjne finansowanie takiego zakupu. 

Wielu moich byłych klientów chwali sobie współpracę ze mną, gdyż zawsze staram się dbać o ich interes i wspierać ich na każdym etapie procesu kredytowego. Każdy potencjalny kredytobiorca decydujący się na współpracę ze mną może liczyć na zupełnie niezobowiązujące spotkanie w Ostrołęce i jej okolicach oraz konsultacje na których omawiam ewentualne etapy dalszego działania. Mój schemat pracy z klientem jako doradcy kredytowego wygląda z reguły następująco:

1) Pierwsze spotkanie konsultacyjne, na którym omawiam szczegółowo sprawę kredytu i zbieram niezbędne informacje do wyliczenia zdolności kredytowej. Analizuję nabywaną nieruchomość oraz weryfikuję dotychczasową historię kredytową klienta. Następnie porównuję oferty z dostępnych na terenie Ostrołęki i okolic banków, aby wybrać te najkorzystniejsze cenowo. Potem sporządzam listę dokumentów niezbędnych do złożenia wniosków kredytowych

2) Drugie spotkanie – spisuję z klientem kilka wniosków kredytowych oraz zbieram całą dokumentację potrzebną do analizy konkretnego wniosku

3) Trzecie spotkanie – po etapie negocjacji cenowych z bankami i wybraniu najlepszej oferty spotykam się z klientem na omówienie umowy kredytowej, uprzednio wysyłając ją na e-mail.

4) Podpisanie umowy kredytowej w banku – to najczęściej moje ostatnie spotkanie z klientem w procesie kredytowym, na którym zawsze staram się być z każdym klientem okazując niezbędne wsparcie i wiedzę merytoryczną

Co jest bardzo istotne, moje usługi jako doradcy kredytowego są dla klientów w zupełności bezpłatne. Dzieje się tak, gdyż mając podpisaną umowę ze wszystkimi bankami w Polsce jestem na rozliczeniu międzybankowym. Mówiąc wprost – dany bank wypłaca mi wynagrodzenie tylko wówczas, gdy klient zdecyduje się podpisać umowę kredytową w tym konkretnym banku, po oczywiście wcześniejszym zaakceptowaniu warunków cenowych. Wszelkie konsultacje kredytowe ze mną są darmowe a spotkanie jest w zupełności niezobowiązujące. 

Jako doradca kredytowy mogę z całą pewnością powiedzieć, że w swojej pracy najbardziej cenię kontakt z drugim człowiekiem i chęć pomocy w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania. Przez całą swoją karierę spotkałem się z wieloma skompilowanymi sytuacjami, z których zawsze udało się znaleźć wyjście co potwierdza wiele pozytywnych rekomendacji od moich klientów. Do każdej sprawy i każdego klienta podchodzę zawsze indywidualnie, wyjaśniając wszelkie niezrozumiałe kwestie na każdym etapie procesu kredytowego. Pomagam klientom przebrnąć przez cały gąszcz ofert bankowych począwszy od złożenia wniosku, a na podpisaniu umowy w mojej obecności skończywszy. Moje wynagrodzenie zależy tylko i wyłącznie od zadowolenia klienta z moich usług.

Dane kontaktowe do Marcina Mioduszewskiego znajdziecie w zakładce doradca kredytowy Ostrołęka.