Biuro rachunkowe Wilkasy

Prowadzisz działalność gospodarczą w Wilkasach koło Giżycka? Znajdź biuro rachunkowe, które zaopiekuje się księgowością w  Twojej firmie. Dobra księgowa to klucz do stabilnego rozwoju działalności gospodarczej. Zapoznaj się z opiniami użytkowników i i dokonaj właściwego wyboru.

Prowadzisz biuro rachunkowe w Wilkasach? Napisz do nas

[form id="2033" /]

Biuro Rachunkowe to przedsiębiorstwo z uprawnieniami do prowadzenia ksiąg. Zajmuję się zastępowaniem swojego konsumenta w  obowiązkach księgowych, a także w  księgowaniu dokumentów zakupowych, sprzedażowych, prowadzeniem dokumentacji, przepływem środków finansowych, prowadzeniem ewidencji VAT i składek JPK. Biuro podpisuje z klientem umowę i według niej świadczy usługi m.i.n doradza klientom oraz pomaga przemierzać bolączki praw podatkowych. 

Sektor obowiązków biura przeważnie określa osoba zainteresowana usługami.

Jeśli w biurze jest zatrudnionych wiele różnych specjalistów z doświadczeniem i wiedzą z danego tematu, klient nie musie się martwić prawie niczym. 

Czym się kierować przy wyborze biura rachunkowego?

Każda firma powinna wybrać odpowiednio dostosowane do siebie biuro ponieważ  każdy ma inne wymagania i oczekiwania. Wybór biura powinien się także opierać na stopniu rozwoju danej firmy, jej wielkości i liczbie osób zatrudnionych. Najlepiej zapytać o opinię osoby które mogą mieć większą znajomość w tym temacie. Opinie w internecie często mogą być zmanipulowane, przez chęć zdobycia nowych klientów. Jeśli nie znamy nikogo kto mógłby doradzić nam w wyborze, dobrym rozwiązaniem może być zadzwonienie do wybranego biura i zadanie kilu pytań, a także przejście się na spotkanie aby porozmawiać w cztery oczy.  W taki sposób możesz stworzyć listę biur które ci odpowiadają. Dzięki tym zagadnieniom wybór biura powinien być zdecydowanie łatwiejszy. 

Po czym można poznać dobre biuro rachunkowe?

Dobre biuro z cała pewnością powinno:

  • odpowiednio zabezpieczać i chronić dane swoich klientów. Niestety w niektórych przypadkach okazuje się że dane nie są w ogóle chronione. 
  • Posiadać odpowiednio wyszkoloną kadrę
  • Posiadać większą liczbę pracowników, im większa liczba osób do pracy tym firm jest bardziej efektywniejsza
  • Doświadczenie pracowników 
  • posiadać polisę od odpowiedzialności cywilnej
  • Posiadać dobrą pozycję na rynku
  • Posiadać legalne oprogramowanie w firmie
  • móc dostosować się do naszych potrzeb
  • Posiadać zaawansowany zakres świadczonych usług np. możliwość doradztwa w zakresie prawa 

Kto odpowiada za błędy biura rachunkowego?

Coraz więcej osób korzysta z usług księgowych, jest to całkiem logiczna kolej rzeczy. W końcu po co mamy zamartwiać się księgowością? Inwestor, który zawiera umowę z biurem rachunkowym, w większości przypadków nie czuje niebezpieczeństwa związanego z księgowością,a nawet nie zdaję sobie sprawy że taka może wyniknąć, dlatego raczej rzadko przedsiębiorcy zamartwiają się sprawami księgowymi. Niestety, w niektórych sytuacjach może się okazać że przedsiębiorca zostaję obarczony błędami księgowych np. nie dokonanie wpłat podatku lub zmienienie kwoty podatku VAT, takie sytuacje często wynikają ze złej postawy Inwestora oraz braku zainteresowania. W takim razie kto jest tak naprawdę odpowiedzialny?

Zgodnie z artykułem 26 Ordynacji podatkowej - „Odpowiedzialność podatnika za podatki wynikające ze zobowiązań podatkowych. Podatnik odpowiada całym swoim majątkiem za wynikające ze zobowiązań podatkowych podatki.”

W razie niezgodności organy skarbowe obarczą odpowiedzialnością klienta biura.

Co w sytuacji kiedy zostaniemy obarczeni odpowiedzialnością?

Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. W wypadku kiedy zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności karnej możemy zażądać odszkodowania od biura rachunkowego za nie rzetelne prowadzenie księgowości. Roszczenia mają miejsce w sądzie, na drodze cywilnej.

Podstawą prawną do rozpoczęcia postępowania jest artykuł 471 Kodeksu Cywilnego - „Dłużnik obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi.”

W artykule mamy mowę o tym że dłużnik musi naprawić szkody które wyrządził.

Warto zauważy że w drugiej części artykułu mamy mowę o braku odpowiedzialności w określonym przypadku - dłużnik nie jest zobowiązany do naprawienia szkody jeśli niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi.

Kiedy działania biura zostaną uznane jako przestępstwo do odpowiedzialności karnej zostanie pociągnięty właściciel biura, a nie konsument.

Biuro rachunkowe Wilkasy to najlepsze rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw. W tych biurach rachunkowych dokonasz wszystkich czynności związanych z prowadzeniem firmy. Zaoszczędź czas i pieniądze! Zadzwoń do nich, przeanalizują Twoje sprawy księgowe. Otrzymasz kompleksową obsługę księgową w jednym miejscu

Firmy znajdujące się na liście oferują takie usługi jak

księgowość,

doradztwo podatkowe

rachunkowość

Księgowy Wilkasy - profesjonalne usługi księgowe i finansowe.

Zaufaj firmom z wieloletnim doświadczeniem. Zapewnią Ci kompleksową obsługę księgowa i finansową. Potrzebujesz porady księgowej lub księgowego? Zadzwoń do nich!