Biuro rachunkowe Węgorzewo

Szukasz biura rachunkowego w miejscowości Węgorzewo, województwo warmińsko-mazurskie? To świetnie, że trafiłeś na naszą stronę. Poniżej znajdziesz listę księgowych z tej malowniczej miejscowości. Zapoznaj się z opiniami użytkowników i podejmij właściwą decyzję podczas wyboru księgowego.

Znajdź dobre biuro rachunkowe w Węgorzewie

biuro rachunkowe Węgorzewo

Biura rachunkowe w obecnych czasach to podstawa każdej dobrze rozwijającej się firmy. Korzystanie z ich usług ułatwia życie. Nie chcemy zamartwiać się sprawami podatkowymi i księgowościami. W końcu po co poświęcać na to czas kiedy możemy powierzyć nasze finanse specjalistom. Niestety nie wszystko jest takie proste, wybór dobrego biura rachunkowego nie zawsze jest taki prosty jak mogło by się to wydawać. Dzięki tej stronie dowiesz się o kilku przydatnych sprawach, dzięki którym z pewnością wybierzesz dobre biuro rachunkowe, znajdziesz ciekawe informacje oraz znajdziesz tu odpowiedzi na pytania które z pewnością cię nurtują.

Czym w zasadzie zajmuję się biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe ma szeroką ofertę w zakresie księgowości, prowadzi usługi rachunkowe, usługi doradztwa podatkowego, a także świadczy pomoc w zakresie przepływu środków finansowych. Sferę działalności w większości przypadków określa sam przedsiębiorca, biura rachunkowe w większości przypadków są dość elastyczne i dostosują się do tego czego potrzebujesz, doświadczeni profesjonaliści z całą pewnością dostosują się do twoich potrzeb.

Biuro rachunkowe specjalizuję się min. :

  • dopełnianiem wszelkich formalności związanych z zakładaniem firmy
  • przygotowywaniem deklaracji podatkowych
  • udzielaniem porad prawnych
  • analizą ryzyka finansowego
  • księgowaniem dokumentów min. sprzedażowych
  • tworzeniem zaawansowanych strategii finansowych
  • pomocą w zakresie przepisów
  • reprezentowaniem klientów przed urzędem i organami prawa
  • przygotowywaniem raportów ZUS
Czy biuro rachunkowe musi być ubezpieczone?

Tak, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów biuro rachunkowe musi posiadać odpowiednie ubezpieczenie, w tym wypadku ubezpieczenie odpowiedzialności karnej (OC). Z rozporządzenia zwolnione są tyle te biura rachunkowe które tylko i wyłącznie prowadzą działalność prowadzenia ksiąg rozchodów i przychodów, reszta biur musi posiadać ważne ubezpieczenie aby móc legalnie funkcjonować. Biuro rachunkowe musi również zawrzeć z klientem umowę.

Usługi biura rachunkowego czy działanie na własną rękę?

Warto zadać sobie pytanie czy jest nam niezbędna pomoc biura rachunkowego. Jeśli mamy małą firmę być może będziemy w stanie poradzić sobie samodzielnie. Jeśli mamy dużą ilość wolnego czasu i nie wiemy jak możemy go zagospodarować może warto by było odpuścić sobie usługi biur rachunkowych, i postarać się uporać z sprawami rachunkowymi samodzielnie. Jeśli nasza firma jest większą samodzielna praca bez pomocy biura rachunkowego może być bardzo uciążliwa i czasochłonna, w przeciwieństwie to mniejszej działalności która dopiera zaczyna. Słowem podsumowania decyzja należy do przedsiębiorcy, który musi zdecydować czy woli poświęcić czas na uporanie się z księgowością własnoręcznie czy wyręczyć się pomocą biura rachunkowego.

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego w 2021 roku

Z całą pewnością główną przyczyną dla której zdecydujemy się na usługi biura rachunkowego będzie większa wygoda i brak stresu związanego z zarządzaniem sprawami realizacji rozliczenia podatków oraz możliwość uzyskania doradztwa od osób znających się na danym temacie, a także zdobędziemy znacznie więcej czasu na rozbudowę naszej firmy. Biuro rachunkowe załatwi za nas wszelkie sprawy urzędowe, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni do samodzielnego chodzenia po urzędach bez dostatecznej wiedzy która umożliwi nam sprawne uporanie się ze sprawą.

Młody przedsiębiorca nie musi zamartwiać się rozliczaniem rachunków na własną rękę, z całą pewnością kiedy zdecydujemy się na usługi biura rachunkowego szansa na popełnienie błędu podczas rozliczania finansów drastycznie spadnie. W końcu oddajemy się w ręce specjalistów znających się na temacie, prawda?

Koszty usług biura rachunkowego w 2021 roku

Nie doświadczony inwestor, podczas zakładania swojej pierwszej firmy przywiązuje szczególną uwagę do kosztów prowadzenia działalności, a więc ile tak na prawdę będzie nas kosztować księgowość w biurze rachunkowym?

Średnio za jednego pracownika będzie zmuszeni zapłacić 28zł miesięcznie, z kolei prowadzenie księgi rachunkowej może nas wynieść około 360zł miesięcznie.

Ryzyko związane z biurem rachunkowym

Niestety, czasami księgowi popełniają błędy np. złe rozliczenie podatku VAT i co w takim przypadku? Kto jest odpowiedzialny?

Zgodnie z artykułem 26 Ordynacji podatkowej – „Odpowiedzialność podatnika za podatki wynikające ze zobowiązań podatkowych. Podatnik odpowiada całym swoim majątkiem za wynikające ze zobowiązań podatkowych podatki.”

Zgodnie z tym artykułem to podatnik odpowiada za błędy popełnione przez księgowego, jeśli są to błędy które wynikają z winy inwestora. Znaczna część takich zjawisk przypada braku odpowiedniego zainteresowania ze strony przedsiębiorcy. W końcu powierzamy swoją księgowość specjalistom prawda? Niestety taka postawa w wielu przypadkach przyczyniła się do powstania wielu problemów prawnych dla młodego, niedoświadczonego przedsiębiorcy. Właśnie dlatego zawsze i bez wyjątku należy obdarzyć sprawy księgowe odpowiednim zainteresowaniem, aby uniknąć przykrych sytuacji w przyszłości.

Co możemy zrobić w wypadku kiedy księgowy popełni błąd i zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności?

Nie powinniśmy się od razu zamartwiać zaistniałą sytuacją, lecz powinniśmy zacząć działać.

Pierwsze co możesz zrobić to zażądać od biura rachunkowego odszkodowania, jeśli biuro prowadziło nierzetelną działalność

Podstawą prawną do takiego działania jest:

Art. 471.

"Dłużnik obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi."

Zgodnie z tym artykułem dłużnik nie ponosi odpowiedzialności jeśli niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi.

Jeśli sąd uzna że przez biuro rachunkowe zostało popełnione przestępstwo, do odpowiedzialności zostanie pociągnięty księgowy lub właściciel biura rachunkowego.

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe w Węgorzewie w 2021 roku?

Na rynku możemy przebierać w biurach rachunkowych, ale niestety nie każde biuro rachunkowe będzie odpowiednie dla danego klienta. Ochrona danych osobowych jest bardzo ważna, a więc w celu własnego bezpieczeństwa warto sprawdzić kilka informacji. Sprawdź czy biuro rachunkowe ma odpowiednie i wymagane ubezpieczenia, zgodę na prowadzenie działalności, a także czy odpowiednio ochrania dane osobowe swoich klientów. Szukaj biur w okolicy do których będziesz mógł przyjść i zadać kilka pytań z zakresu księgowości, sprawdź także obsługę w biurze. Znajdź informacje o stopniu zaawansowania kadry i ilość pracowników zatrudnionych w biurze, w większości przypadków im więcej pracowników tym szybsza będzie realizacja usług i jakość pracy. Ważne są również opinie na temat danego biura rachunkowego w Internecie, a także na rynku, niestety często bywa tak że opinie są zmanipulowane, dlatego warto jeśli jest tak możliwość skontaktować się z biurem rachunkowym i poprosić o możliwość spotkania się i rozmowy. Dzięki takiej konwersacji jesteśmy w stanie ocenić poziom doświadczenia kadry. Warto również zaczerpnąć opinii osób zaznajomionych z tematem, z pewnością dobrze nam doradzą, możemy również sprawdzić opinie o danym biurze rachunkowym na rynku pracy. Dzięki tym poradom wybierz te biuro które najbardziej ci odpowiada i spełnia twoje wszystko oczekiwania.

Prowadzisz biuro rachunkowe w Węgorzewie w województwie warmińsko-mazurskim? Skontaktuj się z nami już dziś.